Kalendář událostí

K 595-23 Speciální měření – zkoušení materiálů
středa, 10. květen 2023, 09:00 - 16:00
Shlédnutí : 3649
od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt 606 957 233, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cílem kurzu je seznámit účastníky s mechanickými vlastnostmi kovových materiálů získávaných pomocí působení vnějšího zatížení. Jedná se o zkoušku tahem, zkoušku rázem v ohybu s vyhodnocením přechodové teploty, měření tvrdosti, zkoušku únavy, zkoušku tečení. Součástí semináře je odborný výklad principů a metodiky jednotlivých zkoušek, odběrů a přípravy zkušebních těles pro konkrétní zkoušky, vyhodnocování výsledků zkoušek a jejich využití v praxi.

Kurz je určen pro pracovníky v oboru zkoušení materiálů, zkušebních laboratoří, dále pro metrology organizací, pracovníky řízení kvality, zájemce o certifikaci v oboru zkušební technik a ostatním zájemcům.

Součástí kurzu bude i dostatečný prostor pro diskusi a možnost konzultovat konkrétní problematiku příslušných zkoušek a zkoušení s přednášející.

K jednotlivým přednáškám obdrží posluchači sborník, na závěr kurzu uvítáme dotazy, příp. výměnu zkušeností.

Kurz je zakončen závěrečným testem, účastníci kurzu dostanou potvrzení o absolvování kurzu, kterým lze doložit aktualizaci kvalifikace z hlediska požadavků systému managementu kvality.

Místo ČSVTS, Praha 1, Novotného lávka 5, místnost č. 318
Přihláška a další informace na: https://www.spolky-csvts.cz/cms/kalendar-akci-cms