Zvolte jazyk

Kalendář událostí

K 595-23 Měření malých hmotností a měření malých objemů pomocí pístových pipet
středa, 29. březen 2023, 09:00 - 16:00
Shlédnutí : 3085
od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt 606 957 233, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz je určený všem, kteří se zabývají problematikou správného měření malých hmotností a měřením malých objemů v laboratorní a průmyslové praxi.

Přednášky kurzu obsahují určení a vyjasnění metrologických pojmů a základních charakteristik v oblasti metrologie hmotnosti, metrologické požadavky na měření malých hmotností, dále bude probráno stanovení chyb a stanovení nejistoty při měření malých hmotností.
Účastníci kurzu budou dále seznámeni s praktickými postupy pro vážení malých hmotností, včetně zkoušek vah pro měření malých hmotností s ohledem na jejich použití v laboratorní a průmyslové praxi.

Druhá část kurzu bude zaměřena na měření malých objemů pomocí pístových pipet. V této části posluchači budou především seznámeni s metrologickými požadavky na měření malých objemů, stanovením chyb při měření a identifikací jednotlivých složek pro stanovení nejistoty při měření malých objemů a určení metrologické návaznosti.
Účastníkům budou také prezentovány praktické postupy realizace malých objemů a zkoušky pipet pro měření malých objemů.

Součástí kurzu bude i dostatečný prostor pro diskusi a možnost konzultovat konkrétní problematiku s přednášejícím.

Účastnici kurzu obdrží sborník s prezentovanými přednáškami. Na závěr kurzu uvítáme dotazy, příp. výměnu zkušeností.

Na závěr kurzu obdrží účastníci potvrzení o absolvování kurzu, kterým lze doložit aktualizaci/zvyšování odborných kompetencí v návaznosti na požadavky systému managementu kvality.

Místo ČSVTS, Praha 1, Novotného lávka 5, místnost č. 318
Přihláška a další informace na: https://www.spolky-csvts.cz/cms/kalendar-akci-cms