xpornplease.com pornjk.com porncuze.com

ČSVTS

Vítejte na stránkách

Více zde ....

Zpravodaj

Členské spolky

 

členské spolky

Přehled akcí

Nejbližší akce spolků

07 prosinec 2022
Lineární pohony

Spolupracujeme

wfeo

feani

World Engineering Day

resources logo c1

Medaile ze studentské soutěže v Číně

 

studenti 2018

Delegace Českého svazu vědeckotechnických společností se vrátila s 1 zlatou a 2 stříbrnými medailemi z 37. ročníku finále mezinárodní studentské středoškolské odborné soutěže

„THE BEIJING YOUTH SCIENCE CREATION COMPETITION 2018“.

Soutěž se uskutečnila v Pekingu ve dnech 24. -  30. března 2018.

Ocenění studenti z ČR:

Zlatá medaile
Ondřej Brichta a Milan Malina, Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23
Název práce: Control software - Hexapod, výpočetní technika a informatika

Stříbrná medaile
Tomáš Ovad, Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov
Název práce: The Effect of Silver Nanoparticles Size on Signal Intensity Enhancement in Raman Spectra of Adenine, lékařské a zdravotní vědy

Stříbrná medaile
Aneta Zákoutská, Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Název práce: The bees would be surprised, lékařské a zdravotní vědy


Český svaz vědeckotechnických společností na základě dlouhodobé spolupráce s Čínskou asociací pro vědu a techniku – CAST a posléze s Pekingskou asociací pro vědu a techniku – BAST dostal už popáté možnost vyslat na soutěž do Pekingu nejlepší středoškolské studenty. V prvních dvou letech to byli tři studenti. V dalších letech spolupráce Svaz vyslal 4 studenty – tato nabídka byla rozšířena na základě úspěchů našich děvčat a chlapců v minulých ročnících.  
Svaz při výběru studentů úzce spolupracuje s organizátory české celonárodní soutěže „SOČ“ – Středoškolské odborné činnosti, což je Národní institut dalšího vzdělávání a jeho Talentcentrum a dále s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s., která pořádá soutěž vědeckých a technických projektů  EXPO SCIENCE AMAVET.

Hostitelem soutěže BYSCC byl již potřetí pekingský distrikt Huairou, na severním okraji města.  V této moderní městské části se nachází jedno ze čtyř vědeckých městeček v Pekingu. Městečko bylo vybudované s veškerou infrastrukturou, kterou potřebují obyvatelé města, včetně moderního pracovního zázemí, budov pro výzkumné a vývojové podniky, moderní průmysl, vědu a vzdělávání.  Součástí jsou přírodní prostory pro relaxaci a odpočinek. Soutěž samotná probíhala na mladé Univerzitě Čínské akademie věd (UCAS), která má ambici  stát se jednou z nejvýznamnějších univerzit v Číně. Už teď spolupracuje s evropskými univerzitami, potkali jsme se např. se studenty dánské univerzity studující magisterský program právě na UCAS. Byli jsme ubytováni v krásném prostředí Mezinárodního konferenčního centra v rámci této univerzity, které je vybudováno u jezera Yanqi.  
Soutěže se zúčastnily kromě Číny delegace z těchto států:  České republiky, Itálie, Dánska, Ukrajiny, Ruska, Izraele, USA, Austrálie, Koree, Anglo – čínské Junior College, Malajsie, Thajska a Jihoafrické republiky.
Soutěžními obory byly zoologie, matematika, výpočetní technika a informatika a lékařské a zdravotní vědy.
Atmosféra soutěže byla vynikající. Studenti měli dost příležitostí navázat přátelství, porovnat úroveň svých prací, řešenou problematiku ostatních projektů a nahlédnout do odlišné kultury vzdálené země, k čemuž pomohly i návštěvy atraktivních míst v Pekingu jako je Letní palác císařů, Zakázané město, Chrám nebes či Velká čínská zeď v blízkém okolí. Studenti čínských vysokých škol zabezpečovali plynulý chod každého dne a starali se o spokojenost delegací ze zahraničí.

Poděkování
Na závěr bych chtěla vyzvednout vynikající spolupráci několika organizací, které spojil jeden cíl, a to umožnit českým studentům účast na významné mezinárodní soutěži odborných studentských projektů v Pekingu: Beijing Youth Science Creation Competition – BYSCC 2018. S Českým svazem vědeckotechnických společností spolupracuje Talentcentrum NIDM MŠMT, Asociace pro mládež, vědu a techniku z.s. AMAVET a nově Alumni Scientiae Bohemicae, z.s.  Jde o mladou organizaci, založenou absolventy prestižních zahraničních studentských soutěží. Členové spolku ASB mají za cíl „popularizaci vědy a podporu nadaných českých studentů, zejména v navazování kontaktů se zahraničím, poskytují poradenství, kariérní koučink a vzdělávací a tvůrčí aktivity pro nadané studenty a odbornou veřejnost“. Někteří, včetně Robina Kryštůfka, prvního zlatého medailisty BYSCC 2014, připravovali na tento ročník soutěže její účastníky. A podle výsledků s úspěchem. V únoru proběhla závěrečná příprava studentů před odjezdem do Číny.
O soutěži a dosavadních úspěších českých studentů si můžete přečíst ve Zpravodajích ČSVTS, vždy v jarním čísle, od roku 2014 na http://zpravodaj.csvts.cz/.

Ing. Zora Vidovencová
Český svaz vědeckotechnických společností, z.s.

Akce členských spolků


07 prosinec 2022
Lineární pohony