xpornplease.com pornjk.com porncuze.com

ČSVTS

Vítejte na stránkách

Více zde ....

Zpravodaj

Členské spolky

Přehled akcí

World Engineering Day

resources logo c1

Setkání zástupců ČSVTS a ZSVTS v Bratislavě

Historicky, vztahy mezi Českým svazem vědeckotechnických společností  a Zväzom slovenských vedeckotechnických spoločností jsou nadstandardní. Každý rok se zástupci jednotlivých svazů setkávají, místa setkání se střídají, bývají většinou v Praze a Bratislavě, a jednají o aktuálních otázkách obou organizací. Tento podzim jednání proběhlo v Bratislavě, ve dnech 24. – 25. října.

Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) získal mezinárodní licenci na hodnocení kvality technických studijních programů podle kritérií stanovených organizací ENAEE (Asociace evropských akreditačních agentur). Jde o mezinárodní akreditaci, která potvrzuje, že daný studijní program splňuje podmínky kladené na obdobné studijní programy v rámci Evropy. Studentům poskytuje jistotu, že absolvováním EUR-ACE akreditovaného studia budou splňovat nejpřísnější kritéria kladené na absolventy v evropské podnikové praxi. Hlavní podmínkou pro získání certifikátu bylo provedení pilotních akreditací, které se úspěšně realizovalo na STU Bratislava a TU Košice.

Akreditační centrum ZSVTS (AC ZSVTS) je 14. akreditační agenturou v Evropě, která může vydávat certifikáty se značkou EUR ACE technickým studijním programům nejen na Slovensku, ale i v Evropě. To znamená, že i na českých technických vysokých školách, co rozšiřuje možnosti spolupráce mezi oběma svazy.

Akce členských spolků