Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

INSPO - konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami

Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS, z.s. se již 3. rokem podílí na organizačním zajištění ojedinělé konference pro lidi se zdravotním postižením, kterou pořádá BMI sdružení a spolek Křižovatka.cz.

Informační a komunikační technologie významně usnadňují a zkvalitňují život lidem se zdravotním postižením. Potvrdil to i 17. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, který proběhl 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Rekordním 400 účastníkům poskytlo 24 přednášek a 27 vystavovatelů unikátní přehled nejnovějších pomůcek, aplikací, programů a služeb, které pomáhají uživatelům vyrovnat se s nejrůznějšími zdravotními omezeními.
 

-----------------------------------------------------------------------------------

Konference "Kybernetika a ochrana soukromí"

Konference se koná dne 16. května 2017, 9:30 – 14:00 hod.,
v Jednacím sále Senátu PČR, Valdštejnské nám. 17/4, Praha 1.

Konferenci pořádá ÚSTAVNĚ-PRÁVNÍ VÝBOR SENÁTU a Sdružení CZ.NIC, ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu. Společnost pro vzdělávání a mládež se podílí na jejím organizačním zajištění.

Pozvánka a program konference.pdf

-----------------------------------------------------------------------------------

Základy znakového jazyka
  týdenní letní kurz pro úplné začátečníky

Termíny připravujeme.

Místo konání: Novotného lávka 5, Praha 1

Každý z nás občas potká dvojici nebo skupinu lidí, kteří spolu mluví znakovým jazykem. Obvykle po nich zvědavě pokukujeme a mrzí nás, že jim nerozumíme. Znakový jazyk je rodnou řečí neslyšících. Je to plnohodnotný jazyk, který má svou gramatiku a slovní zásobu. Na rozdíl od mluvené řeči však nemá psanou podobu. Neslyšící se dnes považují za jazykovou a kulturní menšinu. Mají jiné zvyklosti a pravidla chování díky faktu, že svět vnímají pouze vizuálně.

Na našem kurzu se naučíte, jak navázat rozhovor s neslyšícími, jak s nimi správně komunikovat, základy správného ukazování, základní tvary ruky, umístění v prostoru a pohyb, mimiku, užitečné znaky a věty, pozdravy a základy společenské konverzace.

-----------------------------------------------------------------------------------