Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc leden 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

Aktuálně

 

 

Přivezou čeští středoškoláci opět zlaté medaile?

22.3.2016, Praha

 

Dvě studentky a dva studenti budou reprezentovat Českou  republiku ve finále  mezinárodní středoškolské odborné soutěže „the Beijing Youth Science Creation Competition“, která se bude konat v Pekingu od 24.3. do 29.3.2016.

 

Na základě vynikajícího úspěchu českých studentů na této soutěži v minulých dvou letech (všichni zúčastnění byli oceněni zlatou nebo stříbrnou medailí), Český svaz vědeckotechnických společností dostal příležitost i v tomto roce vyslat vybrané zástupce České republiky na prestižní mezinárodní soutěž do Číny. Pro tento ročník byly vyhlášeny soutěžní obory zoologie, matematika, výpočetní technika a informatika a lékařskéa zdravotnívědy. V roce 2016 budou soutěžit studenti z Evropy, USA, Macaa, Hongkongu a Taiwanu společně s 300 studenty z Číny.  Věková hranice soutěžících je 15 – 18 let, jednacím jazykem je angličtina.

 

Český svaz vědeckotechnických společností si uvědomuje nezbytnost podporovat talentovanou mládež, motivovat ji k zájmu o vědění, tvořivost a též oceňovat její snahu a úspěchy. „Chtěl bych vyzvednout pečlivou přípravu všech nominovaných studentů, kteří se úzkého výběru zúčastnili a vyjádřit naději, že tato země bude mít pokračovatele úspěšných vědců a techniků“, poznamenal po ukončení výběru studentů předseda Českého svazu vědeckotechnických společností prof. Ing. Jaromír Volf, DrSc.

 

Nominace studentů do úzkého výběrového kola a samotný výběr v České republice proběhly v úzké spolupráci s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. a SOČ, která je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů vyhlašovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a garantovanou Národním institutem pro další vzdělávání.
 

 

Výběrová komise se po ukončení výběrového řízení a diskusi shodla, že kritériím soutěže v Pekingu se nejvíce přiblížily a tudíž byli vybráni studenti:

 

Karolína Bodláková,SOČ, Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Název práce: Biochemická charakterizace amyláz ze střeva švába Periplaneta americana a hormonální řízení jejich aktivity.

Petr Vaněk,SOČ, Gymnázium České Budějovice, Jírovcova 8

Název práce: Feasibility  studie fluoritových lantanoidů jako zdroje luminoforů.

Marek Feith, AMAVET, SPŠ chemická, Vranovská 65, 614 00 Brno-Husovice

Název práce: Analýza vybraných markerů u primárních buněčných linií spinocelulárních karcinomů v oblasti hlavy a krku.

Kateřina Valentová, AMAVET, Gymnázium A. Jiráska, T. G. Masaryka 590, 570 01 Litomyšl

Název práce: Optimalizace metod k charakterizaci polymerních filmů a následná příprava a charakterizace některých jejich vlastností.

 

Studenti byli hodnoceni na základě jejich prezentace v anglickém jazyce podpořené promítanou powerpointovou prezentací, posterem a případně dalšími materiály. Hodnotící kritéria byla: odborná stránka práce, zejména originalita myšlenky, přístup k řešení problému, důkladnost, komplexnost, samostatnost, chápání problematiky, srozumitelnost prezentace, dále prezentační schopnosti, schopnost komunikace v anglickém jazyce, schopnost argumentace a celkový dojem.

  

Český svaz vědeckotechnických společností na základě rozvíjející se spolupráce s Pekingskou asociací pro vědu a techniku - Beijing Association of Science and Technology  využil nabídku vyslat vynikající studenty do finále uvedené soutěže. Česká republika bude v této soutěži zastoupena potřetí v 36 leté historii této významné akce.

 

Posláním ČSVTS je zastupování společných zájmů členských organizací, podpora činnosti členů ČSVTS a vytváření podmínek pro zajištění profesních zájmů, kariérního rozvoje a celoživotního vzdělávání inženýrů a techniků.

 


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub