Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc duben 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

Aktuálně

 

Studenti podporovaní ČSVTS pojedou opět do Pekingu

 

Český svaz vědeckotechnických společností, podpořen úspěchem studentů ve finále středoškolské odborné soutěže v Pekingu „The Beijing Youth Science Creation Competition“ v březnu tohoto roku (více informací ve Zpravodaji č. 37, květen 2014), byl opět vyzván Pekingskou asociací pro vědu a techniku - Beijing Association of Science and Technology  - BAST, aby poslal 3 vynikající středoškolské studenty do finále uvedené soutěže v příštím roce.  Finále se účastní  300 studentů z Číny. V souběžně probíhající mezinárodní sekci soutěží studenti z Evropy společně se studenty z Macaa, Hongkongu a Taiwanu. Věková hranice soutěžících je 15 – 18 let, jednacím jazykem je angličtina.

Navázaná spolupráce s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. a SOČ – Středoškolská odborná činnost pokračovala i tento rok při výběru vhodných projektů a jejich autorů pro uvedené finále v Pekingu. Každá z uvedených organizací nominovala do úzkého výběru tři projekty. Jejich finální výběr proběhl dne 6. listopadu 2014 v sídle ČSVTS, taktéž ve spolupráci s AMAVET a SOČ.

Výběrová komise se po ukončení výběrového řízení a diskusi shodla, že kritériím soutěže v Pekingu se nejvíce přiblížily a tudíž byli vybrány studentky:

  • Magdalena Šubrtová,  AMAVET, Gymnázium Brno-Řečkovice
    s prací Analýza délky telomer metodou TRF

  • Lenka Svašková, AMAVET,  Gymnázium Dašická Pardubice
    s prací Hyacint vodní jako zdroj suroviny pro výrobu ručního papíru - Keňa

  • Tereza Pitrová, SOČ, Gymnázium Brno-Řečkovice,
    s prací Pozdní odezvy krátkodobého působení cytokininů: glutathion a metabolismus síry.

Úroveň prezentací dalších 3 prací byla vysoká, komisi velice oslovil přístup i dalších studentů a bylo náročné v některých případech rozhodnout. Nicméně vzhledem na podmínky čínské soutěže byly vybrány výše jmenované studentky.

Ostatní finalisté:

Martin Vondrák, Olomouc, SOČ,
Kateřina Diblíková a Christina Bachmannová, Vysoké Mýto,  AMAVET,
Markéta Pitrová, Brno, SOČ.


Studenti byli hodnoceni na základě jejich prezentace v anglickém jazyce podpořené promítanou powerpointovou prezentací, posterem a případně dalšími materiály.
Hodnotící kritéria byla: odborná stránka práce, zejména originalita myšlenky, přístup k řešení problému, důkladnost, komplexnost, samostatnost, chápání problematiky, srozumitelnost prezentace, dále prezentační schopnosti, schopnost komunikace v anglickém jazyce, schopnost argumentace a celkový dojem.

Vybraným studentkám držíme palce, ať se jim podaří navázat na úspěch českých zástupců z roku 2014!

 


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub