Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc leden 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

Aktuálně

 

Nejvyšší ocenění českých studentek středních škol v Pekingu

 

IMG 8980S jednou zlatou a dvěma stříbrnými medailemi se vrátily 3 vybrané studentky českých středních škol z finále prestižní středoškolské odborné soutěže „The Beijing Youth Science Creation Competition“, která se konala v Pekingu ve dnech 25.3. - 31.3.2015.

 

Navázaly tak na úspěch českých studentů, kteří minulý rok excelovali mezi soutěžícími a získali tři zlaté medaile. Tento rok studentky obstály v obrovské konkurenci a vrátily se s vynikajícím úspěchem. Poprvé v historii soutěže se hodnotily společně čínské i mezinárodní odborné práce, a tak komise měla nelehký úkol – vybrat mezi 550 projekty, z čehož 34 bylo ze zahraničí (z České republiky, Dánska, Itálie, Německa, Ukrajiny, Izraele, Ruska, USA, Austrálie, Koree, Malajsie, Macaa, Taiwanu a Jihoafrické republiky).

 

Oceněné studentky z ČR:

Zlatá medaile

Magdalena Šubrtová, Gymnázium Brno-Řečkovice, název práce: Analýza délky telomer metodou TRF

Stříbrná medaile

Tereza Pitrová, Gymnázium Brno-Řečkovice, název práce: Pozdní odezvy krátkodobého působení cytokininů: glutathion a metabolismus síry

Stříbrná medaile

Lenka Svašková, Gymnázium Dašická Pardubice, název práce: Hyacint vodní jako zdroj suroviny pro výrobu ručního papíru – Keňa

 

Na závěrečném ceremoniálu studentům předávali ceny významné osobnosti vědy, zástupce primátora Pekingu, Čínské akademie věd, reprezentanti pořádajících organizací a dalších institucí. Naše studentky podpořili zástupci velvyslanectví České republiky v Pekingu a Českého informačního centra v Pekingu (tajemník pro kulturu, vzdělávání a média Mgr. Martin Hošek, Ph.D. a ředitelka Mgr. Noemi Benešová - Guerrero, MBA.) Oba ocenili možnost českých gymnazistek účastnit se této soutěže. Paní Benešová - Guerrero zabezpečila pro českou delegaci krásné propagační materiály o ČR v čínském jazyce, které byly za chvíli rozebrány návštěvníky akce.

Atmosféra soutěže byla vynikající. Studentky měly dost příležitostí navázat přátelství, porovnat úroveň svých prací, řešenou problematiku ostatních projektů a nahlédnout do odlišné kultury vzdálené země, k čemuž pomohly i návštěvy atraktivních míst v Pekingu jako je Zakázané město nebo Letní palác císařů či Velká čínská zeď v blízkém okolí. Studenti čínských vysokých škol zabezpečovali plynulý chod každého dne a starali se o spokojenost delegací ze zahraničí.

Česká republika byla zastoupena ve finále podruhé v této 35-leté historii prestižní čínské soutěži „The Beijing Youth Science Creation Competition“. Český svaz vědeckotechnických společností využil možnosti podpořit talentované středoškoláky a zabezpečil a financoval jejich účast na této akci, protože si uvědomuje jak je důležité podporovat zájem mladých lidí o přírodní a technické vědy.

Výběr studentů by nebyl možný bez spolupráce Českého svazu vědeckotechnických společností s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. a s organizátory Středoškolské odborné činnosti SOČ, která je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů vyhlašovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a garantovanou od ledna 2014 Národním institutem pro další vzdělávání.

Motto ČSVTS: Věda a technika pro život.


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub