Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc březen 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

Aktuálně

 

Nejvyšší ocenění českých studentek středních škol v Pekingu

 

IMG 8980S jednou zlatou a dvěma stříbrnými medailemi se vrátily 3 vybrané studentky českých středních škol z finále prestižní středoškolské odborné soutěže „The Beijing Youth Science Creation Competition“, která se konala v Pekingu ve dnech 25.3. - 31.3.2015.

 

Navázaly tak na úspěch českých studentů, kteří minulý rok excelovali mezi soutěžícími a získali tři zlaté medaile. Tento rok studentky obstály v obrovské konkurenci a vrátily se s vynikajícím úspěchem. Poprvé v historii soutěže se hodnotily společně čínské i mezinárodní odborné práce, a tak komise měla nelehký úkol – vybrat mezi 550 projekty, z čehož 34 bylo ze zahraničí (z České republiky, Dánska, Itálie, Německa, Ukrajiny, Izraele, Ruska, USA, Austrálie, Koree, Malajsie, Macaa, Taiwanu a Jihoafrické republiky).

 

Oceněné studentky z ČR:

Zlatá medaile

Magdalena Šubrtová, Gymnázium Brno-Řečkovice, název práce: Analýza délky telomer metodou TRF

Stříbrná medaile

Tereza Pitrová, Gymnázium Brno-Řečkovice, název práce: Pozdní odezvy krátkodobého působení cytokininů: glutathion a metabolismus síry

Stříbrná medaile

Lenka Svašková, Gymnázium Dašická Pardubice, název práce: Hyacint vodní jako zdroj suroviny pro výrobu ručního papíru – Keňa

 

Na závěrečném ceremoniálu studentům předávali ceny významné osobnosti vědy, zástupce primátora Pekingu, Čínské akademie věd, reprezentanti pořádajících organizací a dalších institucí. Naše studentky podpořili zástupci velvyslanectví České republiky v Pekingu a Českého informačního centra v Pekingu (tajemník pro kulturu, vzdělávání a média Mgr. Martin Hošek, Ph.D. a ředitelka Mgr. Noemi Benešová - Guerrero, MBA.) Oba ocenili možnost českých gymnazistek účastnit se této soutěže. Paní Benešová - Guerrero zabezpečila pro českou delegaci krásné propagační materiály o ČR v čínském jazyce, které byly za chvíli rozebrány návštěvníky akce.

Atmosféra soutěže byla vynikající. Studentky měly dost příležitostí navázat přátelství, porovnat úroveň svých prací, řešenou problematiku ostatních projektů a nahlédnout do odlišné kultury vzdálené země, k čemuž pomohly i návštěvy atraktivních míst v Pekingu jako je Zakázané město nebo Letní palác císařů či Velká čínská zeď v blízkém okolí. Studenti čínských vysokých škol zabezpečovali plynulý chod každého dne a starali se o spokojenost delegací ze zahraničí.

Česká republika byla zastoupena ve finále podruhé v této 35-leté historii prestižní čínské soutěži „The Beijing Youth Science Creation Competition“. Český svaz vědeckotechnických společností využil možnosti podpořit talentované středoškoláky a zabezpečil a financoval jejich účast na této akci, protože si uvědomuje jak je důležité podporovat zájem mladých lidí o přírodní a technické vědy.

Výběr studentů by nebyl možný bez spolupráce Českého svazu vědeckotechnických společností s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. a s organizátory Středoškolské odborné činnosti SOČ, která je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů vyhlašovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a garantovanou od ledna 2014 Národním institutem pro další vzdělávání.

Motto ČSVTS: Věda a technika pro život.


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub