sekce mladých


ženy v jádře


Evropská nukleární
společnost


Slovenská nukleární
společnost


Kolektivní členové

ALTA a.s.
AMEC Nuclear Czech
AREVA NP GmbH
ČEZ a.s.
EGP INVEST s.r.o.
Energovýzkum s.r.o.
ENVINET a.s.
FEL ZČU Plzeň
FJFI ČVUT Praha
FS ČVUT Praha
FSI VUT Brno
Chemcomex Praha a.s.
I&C ENERGO a.s.
Královopolská RIA a.s.
Modřanská potrubní a.s.
OSC a.s
Stevenson and
Associates - CZ

SÚRAO
ŠKODA JS a.s.
TES s.r.o.
ÚJV Řež a.s.
VF a.s
Westinghouse
Electric Czech Rep. s.r.o.

ZAT a.s. Příbram 
Případ Temelín
Rizika přesahující hranice
Dana Drábová a Helmuth Böck
  Dědictví Černobylu
Zdravotní, ekologické
a sociálně-ekonomické dopady
  O radioaktivitě pro veřejnost
Co je radioaktivita
Přírodní radioaktivita
Jednotky radioaktivity


Výběr zpráv ze sítě NucNet - 13. týden 2014
- Unit 1 of the Yangjiang nuclear power station in the province of Guangdong in southern China has entered commercial operation.
- Russian state nuclear company Rosatom has acquired a 34 percent stake in Finnish utility Fennovoima for the construction of the Hanhikivi-1 nuclear power station.
Jednání ČNS – DECC
Na základě velmi narychlo svolané schůzky, se 18. března 2014 zúčastnili zástupci ČNS (L. Dubská a J. Duspiva) pracovního jednání s delegací Ministerstva energetiky a změny klimatu (Department of Energy and Climate Change) Velké Británie.
Měsíční zpravodaj – Konsorcium MIR.1200
březen 2014
Energetická revoluce: Výpadky dodávek elektřiny v Bavorsku
Více než polovina průmyslových podniků v Horním Bavorsku má problémy s výpadky dodávek elektrické energie, k nimž dochází v důsledku německé energetické revoluce. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila mnichovská Průmyslová a obchodní komora.
Small Nuclear Power Reactors
There is revival of interest in small and simpler units for generating electricity from nuclear power, and for process heat. This interest in small and medium nuclear power reactors is driven both by a desire to reduce the impact of capital costs and to provide power away from large grid systems.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 12. týden 2014
- Industry groups from Europe and the US have signed a memorandum of understanding to develop a business plan and roadmap for the development of a Generation IV high temperature gas-cooled reactor (HTGR) technology.
- The first shipment of non-class 1E cable used for power and lighting has been delivered to the UAE’s Barakah nuclear power station construction site.
Jaderný průmysl doufá v expanzi jádra ve východní Evropě
Západní jaderný průmysl doufá, že konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou povzbudí země střední a východní Evropy, závislé vesměs na plynu z Ruska, aby se více přiklonily k jaderné energii. Agentuře Reuters to na dnešní konferenci o jaderné energetice v Paříži řekli zástupci odvětví ze Spojených států a Francie. Jiní delegáti, včetně prezidenta České nukleární společnosti Daneše Burketa, se ale vůči takovým nadějím stavějí skepticky.
Projekt ALLEGRO - Demonstrátor rychlého heliem chlazeného reaktoru
ÚJV Řež, ČNS a Centrum výzkumu Řež zvou na seminář, na kterém vystoupí Ing. Ladislav Bělovský, CSc., vedoucí skupiny reaktorů 4. generace ÚJV Řež, a. s.
28. března 2014 od 9:15 v Konferenčním centru ÚJV Řež
Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany
Občanská bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany vznikla v roce 1996 na základě dohody mezi Jadernou elektrárnou Dukovany a okolními obcemi. Motivem pro vznik Občanské bezpečnostní komise byla snaha o posílení vzájemné důvěry mezi občany a elektrárnou.
Heavy Manufacturing of Power Plants
A critical issue for accelerating nuclear power plant construction is the availability of heavy engineering plants to make the reactor components, especially for those units of more than 1100 MWe. The supply challenge is not confined to the heavy forgings for reactor pressure vessels, steam turbines and generators, but extends to other engineered components.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 11. týden 2014
- Hot function tests have been completed at Unit 1 of the Fuqing nuclear power station under construction in Fujian province, southeast China.
- Tepco will intensify efforts to enable the “earliest possible return home” for people displaced by Fukushima-Daiichi nuclear accident and will offer “comprehensive support” to anyone who decides to return home, company president Naomi Hirose has said.
Česko vyváží elektřinu ve velkém. Vyplácí se nám to?
Česko je významným vývozcem elektřiny. Proč a jak to nedělat na úkor ekologie, se ptá v textu pro Technet.cz fyzik Vladimír Wagner.
Měsíční zpravodaj – Konsorcium MIR.1200
únor 2014
PIME 2014
zpráva z konference o jaderné komunikaci.
Generation IV Nuclear Reactors
An international task force is developing six nuclear reactor technologies for deployment between 2020 and 2030. Four are fast neutron reactors. All of these operate at higher temperatures than today's reactors. In particular, four are designated for hydrogen production.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 10. týden 2014
- The welding of pipes for the emergency core cooling system has been completed and the pressuriser installed at Unit 3 of Russia’s Rostov nuclear power station.
- Measures provided for the support of renewable energy sources should apply to nuclear energy in order to create “a level-playing field” for all low-carbon technologies, European nuclear energy industry association Foratom has said in a position paper.
Jordánsko: první jaderné kroky a první jaderné problémy
Zveřejněno 7.3.2014 v rubrikách Aktuálně,Nové bloky ve světě. Protesty ekologů a zelených hnutí nejsou ani zdaleka čistě evropskou záležitostí. Po zahájení stavby výzkumného reaktoru Jordan Research and Training Reactor (JRTR) se s nimi v plné síle potýká Jordánsko.
Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany
Na konferenci "Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany", kterou pořádá OBK JE Dukovany s Energetickým Třebíčskem a která bude 12. 6. na zámku ve Valči, přislíbili účast a vystoupení ministryně V. Jourová, předsedkyně SUJB D. Drábová, hejtman KV J. Běhounek a hejtman JmK M. Hašek, ředitel SURAO p. Prachař, vrchní ředitel MPO P. Gebauer.
Švýcaři nechtějí uzavírat jaderné elektrárny
S návrhem švýcarské vlády na ukončení jaderné energetiky do roku 2019 nesouhlasí většina Švýcarů.
Advanced Nuclear Power Reactors
Improved designs of nuclear power reactors are constantly being developed internationally. The first so-called 3rd generation advanced reactors have been operating in Japan since 1996. Newer advanced reactors now being built have simpler designs which reduce capital cost. They are more fuel efficient and are inherently safer.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 9. týden 2014
- The majority owner of Finnish nuclear power company Fennovoima decided at a general meeting today to take part in construction of the proposed Hanhikivi nuclear power station, saying it has committed to owning more than 50 percent of the station.
- US president Barack Obama has approved an agreement for peaceful nuclear cooperation with Vietnam.
Placení členských příspěvků individuálních členů v roce 2014
Konference České nukleární společnosti, o.s., schválila dne 9.9.2010 úpravu placení členských příspěvku.
ENC 2014
The European Forum to discuss Nuclear Technology Issues, Opportunities & Challenges
11 - 14 May 2014, Marseille, France.
13. Mikulášské setkání Mladé generace České nukleární společnosti
Ve dnech 4. – 6. 12. 2013 se v Brně uskutečnilo 13. Mikulášské setkání Mladé generace České nukleární společnosti. Oproti předchozím ročníkům letos setkání proběhlo nově na půdě Ústavu elektroenergetiky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně.
Nuclear Power Reactors
Most nuclear electricity is generated using just two kinds of reactors which were developed in the 1950s and improved since. New designs are coming forward and some are in operation as the first generation reactors come to the end of their operating lives.

Archiv:   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004   2003   2002

 
Přihláška

Kontakt

Návštěvní kniha

Chcete být informováni o novinkách na těchto stránkách? Pošlete přes Kontakt emailovou adresu.

ENC 2014
11.-15.5.2014
Marseille
VVER 2013
11.-13.11.2013
Praha


je-temelin-dukovany.cz
jaderna-energie.cz
jaderny-odpad.cz
alternativni-zdroje.cz
jaderna-bezpecnost.cz
energetika-eu.cz
vodni-tepelne-elektrarny.cz
ekologie-energie.cz

Kdo je kdo

Graf týdne

Obrázek týdne

Link týdne

Přehled zdrojů
ES ČR k 1.1.2008

Number of Reactors
in Operation Worldwide

Nuclear Share
in Electricity Generation

EIA Forecasts
Electricity Requirements
Nuclear Capacity
Spent Fuel Requirements

Hodnota akcií ČEZ
582,90 Kč (28.3.2014)