sekce mladých


ženy v jádře


Evropská nukleární
společnost


Slovenská nukleární
společnost


Kolektivní členové

ALTA a.s.
AMEC Nuclear Czech
AREVA NP GmbH
ČEZ a.s.
EGP INVEST s.r.o.
Energovýzkum s.r.o.
ENVINET a.s.
FEL ZČU Plzeň
FJFI ČVUT Praha
FS ČVUT Praha
FSI VUT Brno
Chemcomex Praha a.s.
I&C ENERGO a.s.
Královopolská RIA a.s.
Modřanská potrubní a.s.
OSC a.s
Rizzo Associates
Czech, a.s.

SÚRAO
ŠKODA JS a.s.
TES s.r.o.
ÚJV Řež a.s.
VF a.s
VÚJE Česká republika s.r.o.
Westinghouse
Electric Czech Rep. s.r.o.

ZAT a.s. Příbram 
Případ Temelín
Rizika přesahující hranice
Dana Drábová a Helmuth Böck
  Dědictví Černobylu
Zdravotní, ekologické
a sociálně-ekonomické dopady
  O radioaktivitě pro veřejnost
Co je radioaktivita
Přírodní radioaktivita
Jednotky radioaktivity


Výběr zpráv ze sítě NucNet - 29. týden 2014
- Russia and Argentina have signed a bilateral agreement that could lead to Russia building two nuclear power reactors in Argentina.
- Ukraine’s state nuclear corporation Energoatom has signed a new memorandum on “joint actions” to achieve a zero failure rate of nuclear fuel, with Russia’s nuclear fuel company TVEL also signing up to the agreement.
Třináctý dieselgenerátor v dukovanské elektrárně
Nový záložní zdroj, který byl dnes přepraven do Jaderné elektrárny Dukovany je díky svým technickým i provozním parametrům unikátním zařízením, které je schopno zcela samostatného provozu.
Energetické investice v USA a Evropě: Američani mají za míň peněz víc muziky
Od roku 2000 země Evropské unie investovaly do obnovitelných zdrojů energie více než Spojené státy americké do průzkumu a těžby břidlicového plynu. A výsledek? Energie je v současné době v USA výrazně levnější než na starém kontinentu.
EU oficiálně přijala novelizovanou směrnici o jaderné bezpečnosti
Zasedání ministrů financí a hospodářství EU (Rada ECOFIN) tento týden oficiálně schválila novelizovanou směrnici, kterou se stanoví rámec Společenství pro bezpečnost jaderných zařízení. Jde o společný příspěvek členských států EU ke zlepšení regulace rizik jaderné energetiky.
Radioisotopes in Medicine
Nuclear medicine uses radiation to provide diagnostic information about the functioning of a person's specific organs, or to treat them. Diagnostic procedures using radioisotopes are now routine.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 28. týden 2014
- China's National Nuclear Safety Administration has approved preparations for the Fangchenggang-1 nuclear unit in the southern province of Guangxi to begin cold testing after a recent safety inspection.
- The next International Youth Nuclear Congress will take place in Hangzhou, China, in 2016.
První etapa geologického průzkumu pro úložiště jaderných odpadů
Každá země, která má ve svém energetickém mixu jadernou elektrárnu, zodpovídá za likvidaci jaderných odpadů z jejího provozu.
O jaderných standardech se jednalo v Praze
Ve dnech 7. až 10. července 2014 uspořádaly v Praze American Society of Mechanical Engineers - ASME a ÚJV Řež, a. s., workshop na téma Jaderné kódy a standardy.
ENS news - Issue No. 45 Summer (July 2014)
- ENC 2014: Where Europe’s nuclear science and industry community gets together
- Spanish Nuclear Society organises technical session on long-term operation
- Nuclear Summer Camp 2014
a další
Research Reactors
Many of the world's nuclear reactors are used for research and training, materials testing, or the production of radioisotopes for medicine and industry. They are basically neutron factories.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 27. týden 2014
- Ukraine’s state nuclear operator Energoatom and Holtec International have signed an agreement for the construction of a centralised repository for spent nuclear fuel at the Chernobyl nuclear power station.
- Russia’s nuclear regulator Rostechnadzor has approved the life extension of unit 1 of the Kalinin nuclear power station and has issued a new 10-year licence for the unit.
Seminář „Potenciál spolupráce v jaderné energetice mezi ČR a Čínou“ a podpis „Smlouvy o spolupráci mezi ČíNS a ČNS“
Burket: Jsem optimista, jádro má budoucnost
Konference o budoucnosti Jaderné elektrárny Dukovany se ve Valči zúčastnila řada odborníků schopných posuzovat tento problém v mnoha souvislostech. Jedním z nich byl prezident České nukleární společnosti Ing. Daneš Burket, Ph.D.
Zpráva z mise MAAE do Dháky, Bangladéš
Ve dnech 22.–26. června jsem se jako člen týmu MAAE zúčastnil společného pracovního setkání týmů MAAE a Bangladesh Atomic and Energy Comission zaměřeného na řízení a organizaci projektu výstavby první bangladéšské jaderné elektrárny v Rooppuru na severu Bangladéše.
The Many Uses of Nuclear Technology
The first power station to produce electricity by using heat from the splitting of uranium atoms began operating in the 1950s. Today most people are aware of the important contribution nuclear energy makes in cleanly providing a significant proportion of the world's electricity.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 26. týden 2014
- Westinghouse Electric Company is developing a “specialised option” of its Generation III+ AP1000 nuclear power plant for use in locations with higher seismic levels seen in some areas of the western United States and certain other countries.
- The containment dome of China’s Fuqing-4 has been lifted into place.
Pro Temelín budou prázdniny pracovní
Unikátní modernizace turbíny čeká na temelínské techniky během prázdninových měsíců. Zítra začíná na prvním bloku pravidelná odstávka pro výměnu paliva a právě práce na turbíně budou nejnáročnější činností.
Instalovaná kapacita v jádře by mohla do roku 2030 vzrůst až o 30 %
Od havárie jaderné elektrárny ve Fukušimě v březnu 2011 a přes rozhodnutí některých zemí vyřadit jadernou energii ze svého portfolia se v současnosti staví na světě přibližně 70 reaktorů, především v Rusku a Číně.
Jste připraveni na blackout? Většina českých domácností není.
Většina Čechů vůbec neuvažuje o tom, že by jejich rodiny mohl postihnout blackout, tedy náhlý, masivní a dlouhodobý výpadek dodávky elektřiny. Tvrdí to analýza studentů Univerzity Tomáše Bati ze Zlína.
Synroc Wasteform
Synroc is a suite of technologies which provide the most effective and durable means of immobilising various forms of intermediate- and high-level radioactive wastes for disposal.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 25. týden 2014
- Shanghai’s Institute of Applied Physics will begin construction in 2017 of two Generation IV experimental thorium nuclear reactors – a two-megawatt pebble-bed fluoride salt-cooled reactor and a 2-MW molten salt reactor.
- China has completed the basic technology research and published a development roadmap for a Generation IV demonstration supercritical-water-cooled reactor that could be commissioned in 2022.
Tlaková nádoba druhého bloku JE Čchang-ťiang byla spuštěna do reaktorové šachty
Čína instalovala tlakovou nádobu pro druhý reaktor jaderné elektrárny Čchang-ťiang, jenž je ve výstavbě a jejíž začátek provozu je naplánován na konec tohoto roku.
Budoucnost EDU? Tlačte na pilu!
Valeč - Ne nedostatek peněz na výstavbu, ne současné nízké ceny elektřiny, ne váhání vlády, ale nesmírně složité licenční procesy mohou být nakonec tím, co rozhodne o osudu Jaderné elektrárny Dukovany.

Archiv:   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005   2004   2003   2002

 
Přihláška

Kontakt

Návštěvní kniha

Chcete být informováni o novinkách na těchto stránkách? Pošlete přes Kontakt emailovou adresu.

ENC 2014
11.-15.5.2014
Marseille
TopFuel 2015
13.-17.9.2014
Zurich


je-temelin-dukovany.cz
jaderna-energie.cz
jaderny-odpad.cz
alternativni-zdroje.cz
jaderna-bezpecnost.cz
energetika-eu.cz
vodni-tepelne-elektrarny.cz
ekologie-energie.cz

Kdo je kdo

Graf týdne

Obrázek týdne

Link týdne

Přehled zdrojů
ES ČR k 1.1.2008

Number of Reactors
in Operation Worldwide

Nuclear Share
in Electricity Generation

EIA Forecasts
Electricity Requirements
Nuclear Capacity
Spent Fuel Requirements

Hodnota akcií ČEZ
586,90 Kč (21.7.2014)